Започнете да търгувате
без никакви инвестиции
и рискове
С НОВИЯ СТАРТЪП
БОНУС 1000$
ВЗЕМИ БОНУС
55%
от ИнстаФорекс
за всеки депозит
+ Отговор в тема
Страница 8 от 15 ПървиПърви ... 6 7 8 9 10 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 143

Тема: Техники и Психология на пазара

Дилър
    Не е зададено настроение

aaangelll е радост за учите aaangelll е радост за учите aaangelll е радост за учите aaangelll е радост за учите aaangelll е радост за учите aaangelll е радост за учите aaangelll е радост за учите aaangelll е радост за учите Аватара на aaangelll
    Натрупан бонус
    275.10 USD
    Благодарности
    254
    Благодарили са му 964 Пъти в 640 Поста
    Цитирай Първоначално написано от kypa Виж мнението
    Е то ритуала трябва да бъде ужким действията на цацата, на база на които се вече се рисуват теФническите модели.
    Само дето движенията не се определят от цацата, ама и до там ще стигне колегата Ааааааааааааааааааангеллл ллллллллллллллллллл след някоя и друга годинка.
    Точно това имам предвид А и съм напълно наясно, че тези който движат пазара се съобразяват с ритуалите, но само докато им е изгодно, та нали те са ги създали с цел по-лесното прогнозиране и манипулиране на пазара.

2. FB
  3. Следният потребител изказва благодарност на aaangelll за полезния пост:

kypa (08-08-2017)

Централна банка
    Polos

Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Аватара на Skp
    Град
    София
    Натрупан бонус
    4834.65 USD
    Благодарности
    7 296
    Благодарили са му 8 570 Пъти в 5 919 Поста
    Точно това е целта и виждам при тебе вече са го постигнали.
    Ти и сметката ми знаеш, и начина ми на търговия.
    Почваш да ставаш и смешен.
    Явно с Фалитко/Петкофф, сте си ли лика прилика. Опита ти за заяждане, този път го подминавам. Но следващия път ще ти отговоря подобаващо. Капиш.

5. Следният потребител изказва благодарност на Skp за полезния пост:

kypa (08-08-2017)

Дилър
    Не е зададено настроение

aaangelll е радост за учите aaangelll е радост за учите aaangelll е радост за учите aaangelll е радост за учите aaangelll е радост за учите aaangelll е радост за учите aaangelll е радост за учите aaangelll е радост за учите Аватара на aaangelll
    Натрупан бонус
    275.10 USD
    Благодарности
    254
    Цитирай Първоначално написано от Skp Виж мнението
    Нямаш последната дума, просто вече няма да ти отговарям по същество, докато не престанеш да говориш тъпотии. Умуваш.
    Омммммммммммм. Омммммммммммммммммммммммм мммммммммммммм.
    Цитирай Първоначално написано от Skp Виж мнението
    Ти и сметката ми знаеш, и начина ми на търговия.
    Почваш да ставаш и смешен.
    Явно с Фалитко/Петкофф, сте си ли лика прилика. Опита ти за заяждане, този път го подминавам. Но следващия път ще ти отговоря подобаващо. Капиш.
    Нито ти държа сметка нито се заяждам, още по-малко знам стилът ти на търговия, говоря за конкретната мантра с която излизаш, като аргумент.

7. Следният потребител изказва благодарност на aaangelll за полезния пост:

kypa (08-08-2017)

Централна банка
    Polos

Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Аватара на Skp
    Град
    София
    Натрупан бонус
    4834.65 USD
    Благодарности
    7 296
    Благодарили са му 8 570 Пъти в 5 919 Поста
    Цитирай Първоначално написано от aaangelll Виж мнението
    Нито ти държа сметка нито се заяждам, още по-малко знам стилът ти на търговия, говоря за конкретната мантра с която излизаш, като аргумент.
    Ок. Мантрата беше форумен и търговски майтап.Това е когато цацата почне, да се моли курса да обърне.

9. Следните 2 потребители изказват благодарности на Skp за полезния пост:

aaangelll (07-16-2017), kypa (08-08-2017)

Дилър
    Не е зададено настроение

Натрупан бонус
    275.10 USD
    Благодарности
    254
    Според основните принципи на форекс психологията и ритуали. В дългосрочен план очаквам да стигне до червената и синята линия, а след това е най-вероятно да тръгне надолу

Фибо корекцията също потвърждава тезата ми
    Последна редакция от aaangelll : 08-08-2017 на 08:53

11. Следният потребител изказва благодарност на aaangelll за полезния пост:

kypa (08-08-2017)

Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите Аватара на kypa
    Натрупан бонус
    18608.40 USD
    Благодарности
    103 137
    Благодарили са му 11 983 Пъти в 8 124 Поста
    Туй някъде средата на 2019 трябва да се пада. А то до тогаз я камилата, я камиларя.
    А горната червената дали не трябва да е малко по-полегата? Тъй че втория и третия връх да изглеждат като тестове?

13. Следният потребител изказва благодарност на kypa за полезния пост:

aaangelll (08-08-2017)

Дилър
    Не е зададено настроение

Натрупан бонус
    275.10 USD
    Благодарности
    254
    Туй някъде средата на 2019 трябва да се пада. А то до тогаз я камилата, я камиларя.
    А горната червената дали не трябва да е малко по-полегата? Тъй че втория и третия връх да изглеждат като тестове?
    По скоро жълтите линии се явяват спомагателни, нещо като линии на ножицата, но не се и точно такива

15. Следният потребител изказва благодарност на aaangelll за полезния пост:

kypa (08-08-2017)

Централна банка
    Bahagia

Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Аватара на Happy68
    Град
    София
    Натрупан бонус
    348.30 USD
    Благодарности
    3 248
    Благодарили са му 3 668 Пъти в 2 233 Поста
    Цитирай Първоначално написано от aaangelll Виж мнението
    Тук мисля да разгледаме различни техники и ритуали, който се типични за определени ситуации на пазара.

Ще започна с видовете обръщания, който по-психология са два вида
    1. Импулсивни - когато се изгражда нова тренд линия.
    2. Ритуални - когато имаме тренд линия и трябва са се направи валидна. Тоест, трябва да се затвърди, като цената се отблъсне от нея.

----------

Ето двата вида обръщания

1. При импулсивните още нямаме тренд линия. Може да има някакви индикации поткрепи и съпротиви, фибота ветрила и прочее, но няма ясна индикация.
    Обикновено акулите го решават и дребните играчи ги следва със закъснение от страх да не изпуснат момента. Някой от дребните контрят тренда като взимат на фибо нивата и стоповете им продължават тренда.

2. При оформена тренд линия вече имаме ориетнир, къде ще бъде евентуалното обръщане и психологията на играта става друга. Играчите стават по-предпазливи, започват да тарикътеят и затова тогава се изпълнява ритуал по-обръщането. Дали това ще е някаква фигура или друг ритуал е без значение.
    колега, ти тотално ме хвърляш в размисъл .... няма лошо да се говори за тези неща, но отново бъркаш понятията, или поне, не можеш да обясниш твоята гледна точка.

Първо ... какви са тези ритуали - ти да не ползваш някакъв гугъл-преводач?
    после - това не са типични за пазара ситуации, а просто процес на формиране на рейндж
    трето - що пък да са "импулсни" тези първите обръщания? кое им е импулсното?

Знаеш ли, имаш интересни мисли за споделяне, ама много трудно ти се разбират ..... шЪ трябва да се понапънем и да направим превод към стандартния ТА-език, щото ти май отказваш да се съобразиш с него
    Безплатен обяд няма!

17. Следните 2 потребители изказват благодарности на Happy68 за полезния пост:

jivko78 (08-08-2017), kypa (08-08-2017)

Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите Аватара на kypa
    Натрупан бонус
    18608.40 USD
    Благодарности
    103 137
    Благодарили са му 11 983 Пъти в 8 124 Поста
    Линии начертани на случаен принцип дето изглежда сякаш показват нещо, ама всъщност не стават (и няма как да стават) за каквато и да било търговия.
    Туй си мисля, че представляват жълтите линии. Язе също съм чертал много таквиз, имам опит.
    Пробвай да начертаеш линия през средата на ритуоуаоулното обръщане, туй наистина може да свърши работа.

19. Следните 2 потребители изказват благодарности на kypa за полезния пост:

aaangelll (08-08-2017), Happy68 (08-08-2017)

20. <a href="http://www.mt5.com/">Форекс портал</a>
    Дилър
    Не е зададено настроение

Натрупан бонус
    275.10 USD
    Благодарности
    254
    Линии начертани на случаен принцип дето изглежда сякаш показват нещо, ама всъщност не стават (и няма как да стават) за каквато и да било търговия.
    Туй си мисля, че представляват жълтите линии. Язе също съм чертал много таквиз, имам опит.
    Пробвай да начертаеш линия през средата на ритуоуаоулното обръщане, туй наистина може да свърши работа.
    Тука съм съгласен с теб и на мен ми изглеждат такива

22. Следният потребител изказва благодарност на aaangelll за полезния пост:

kypa (08-08-2017)

+ Отговор в тема
Страница 8 от 15 ПървиПърви ... 6 7 8 9 10 ... ПоследнаПоследна

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си